Przed mediacją

Mediacja rodzinna może pomóc osobom, które muszą się dogadać, lub chcą, ale nie potrafią. Mediator jako osoba nie zaangażowana w konflikt, znająca dynamikę konfliktu i procedury usprawniające porozumiewanie się, ułatwia wypracowanie konstruktywnych rozwiązań.

Ważne jest, by mieć minimalne zaufanie do osoby, przed którą otwieramy się z naszym konfliktem. Dlatego zachęcam do kontaktu telefonicznego, jest to bowiem najprostszy sposób, by się o tym przekonać.

Warto wiedzieć, że międzynarodowe standardy mediacji rodzinnych zalecają sesję z dwoma mediatorami różnych płci. Szczególnie ważne jest to w przypadku konfliktów około rozwodowych oraz związanych z rozstaniem.

Gdy konflikt jest bardzo zaogniony możliwe są najpierw spotkania indywidualne, a dopiero potem wspólne. Ułatwia to określenie swoich priorytetów, zbadanie pól, na których możliwe są ustępstwa. Można rozważać różnie opcje w poczuciu, że nie zostaną one wykorzystane przeciw nam.

Więcej szczegółów jak przygotować się do mediacji.

Nie wszyscy mają możliwość skorzystania z mediacji w Warszawie. Nie każdy też jest gotów powierzyć opiekę nad swoim konfliktem mediatorowi rodzinnemu. Jest natomiast wiele osób, które  same  chcą podjąć działania zmierzające do samodzielnego uporania się z problemami, które pojawiły się w ich życiu.

Dla tych, którzy sami są gotowi zmierzyć się z z konfliktami w rodzinie, lub jej rozpadem wpisy, które znajdą na mojej stronie mogą okazać się nader przydatne.

Każdy, kto pracuje z osobami w konflikcie  w pewnym momencie zaczyna rozumieć wagę profilaktyki,  edukacji w kwestii narzędzi rozwiązywania problemów relacyjnych , zarządzania emocjami oraz uzyskiwania świadomości własnych potrzeb i celów.

Jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na pytania, lub macie własne przemyślenia warto zamieścić komentarz. W ten sposób powiększa się ilość tematów, które mogą pomóc komuś wydostać się z trudnej sytuacji, lub przezwyciężyć problemy rodzinne.

3 Comments

 1. Katarzyna

  Marzec 3, 2017

  Jaki jest koszt mediacji

 2. Maciej Panabazys

  Grudzień 19, 2016

  Spotkania odbywają się na Mokotowie lub w Centrum. Uzależnione jest to od dostępności sali i godzin w jakich możemy się umówić. Łatwiej jest o terminy przedpołudniowe. Najchętniej umawiamy się z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale jeśli sytuacja tego wymaga, kalendarze to umożliwiają, a sala jest dostępna, możliwe jest to nawet z dnia na dzień.

 3. sobański

  Wrzesień 30, 2016

  gdzie w warszawie są te mediacje i jak długo sie czeka na wizytę jaki koszt

Share Your Thoughts