Coaching partnerski

Coaching partnerski, nazywany coachingiem relacji jest metodą wspierania par w samodzielnym rozwoju. Pomaga stawiać cele, wyznaczać drogę ich realizacji i budować skuteczne sposoby radzenia sobie z przeciwnościami. Coaching partnerski może obejmować wszystkie sfery życia pary.

Osoby zaawansowane wiekiem patrząc na swoje życie z dystansu, zazwyczaj mają dla nas dwie rady:

Ciesz się z drobnych rzeczy, nie warto martwić się drobiazgami.

Życie rodzinne, związki oparte na miłości, zaufaniu, szacunku, dają poczucie spełnienia, dobrze przeżytego życia. Nie poświęcaj związków  dla kariery i zarabiania pieniędzy.

Dobre relacje okazują się najważniejsze. Nierzadko nawet ważniejsze od zdrowia, bo w słabości i chorobie przynoszą wsparcie i serdeczną pomoc.

tylko-kołysząc-2_2369976

Niestety, trwałe, stabilne związki bardzo często niezauważalnie wchodzą w rutynę. Dzieci, nowy dom, mieszkanie, kredyt, praca, odwracają uwagę od wspólnego przeżywania. Jeśli nie będziemy podejmować świadomego wysiłku, by dzielić się smutkami i radościami – nagle okaże się, że nie łączy nas nic prócz spraw do załatwienia. Jeszcze 50 lat temu względy ekonomiczne zapewniały trwałość małżeństwa, lecz dziś to za mało. Nie warto czekać na kryzys, lepiej zawczasu przyjrzeć się, jak z czasem zmieniają się nasze potrzeby i jakie mamy oczekiwania od związku.

Coaching partnerski umożliwia odkrywanie, co możemy dać naszej drugiej połowie i czego potrzebujemy, by czuć się zarazem bezpiecznie i ekscytująco.

Zadawanie sobie trudnych pytań, badanie wspólnych potrzeb, możliwości  i ograniczeń, pogłębia więź, poszerza świadomość. Niesie ze sobą głęboką satysfakcję i wdzięczność za wspólne życie. Bywa, że jest to pierwsza okazja by wspólnie zastanowić się czy życie jakie prowadzimy, jest budujące dla mnie, dla ciebie i dla nas. Oczywiście możemy poczekać na depresję albo zawał, ale po co?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Małżeństwa stały się nietrwałe, potrafią rozpadać się już po roku. Jeśli cenisz osobę z którą żyjesz i chcesz spędzić z nią szczęśliwe życie, coaching partnerski jest bardzo dobrym wyborem. Wszystko, cokolwiek zrobicie razem wzmacnia więź. Pomagając sobie odkrywać to co ważne pogłębiacie zaufanie do siebie.

Więź i zaufanie to trwałe fundamenty dzięki którym można poradzić sobie z każdym kryzysem w związku

Jeśli chcesz sprawdzić, czy tego rodzaju praca może być dla was dobra sprawdź trudne pytania i ćwiczenia dla par.

Pracujemy w parze, sesja coachingu partnerskiego trwa minimum godzinę. Umawiamy się na kilka sesji, zazwyczaj jest to 6 spotkań, 1 w miesiącu.

Zadzwoń, sprawdź czy coaching jest dla was dobrym pomysłem.