Terapia dla par

Terapia umożliwia parze skonfrontowanie się z przyczynami trudności w związku, wyrażenie i uzdrowienie dawnych zranień i wspólne wypracowanie nowych, bardziej satysfakcjonujących relacji.

W procesie terapeutycznym zajmujemy się nie tylko obecnymi problemami, ale również docieramy do ich głębokich źródeł po to, by w przyszłości nie powracały w destrukcyjnej formie.

Para wspólnie ustala cel terapii, a pomiędzy sesjami realizuje w domu zadania polegające na stopniowym wdrażaniu nowych modeli porozumiewania się i reakcji.

Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach (TSR) opiera się na założeniu, że w każdym Kliencie (a także w parze) istnieją zasoby potrzebne do zmiany i poprawy niesatysfakcjonującej sytuacji.

Terapia par jest okazją do zbudowania wspólnej wizji dobrego związku i znalezienia sposobów osiągnięcia tego stanu.

Sesje odbywają się najczęściej co 2 lub 3 tygodnie. Zazwyczaj umawiamy się na 3 spotkania i po nich wspólnie decydujemy, czy kolejne są potrzebne. Osobom spoza Warszawy lub z zagranicy oferujemy konsultacje on-line.

Aby terapia małżeńska była skuteczna, każdy z partnerów powinien chcieć ją podjąć. Otwarcie na emocje i potrzeby drugiej strony oraz chęć wypracowania wspólnych rozwiązań bieżących problemów to podstawa. Wsparcie psychologiczne dla par to dobre rozwiązanie dla tych wszystkich osób, które pomimo kryzysu w związku czują, że chcą ratować łączącą ich relację. Z tego rozwiązania korzystają nie tylko małżeństwa, ale też pary w związkach nieformalnych. Terapeuta i coach nie jest stronniczy, nie krytykuje ani nie ocenia żadnej ze stron, lecz patrzy na relację jako całość. Praca ze specjalistą to dla partnerów szansa konstruktywnego wyrażenia swoich odczuć i emocji, a także możliwość poznania nowych dróg wzajemnej komunikacji, co pozwoli skuteczniej przepracowywać problemy w przyszłości. Terapia dla par pomaga odnaleźć nowe cele dla związku i odbudować łączącą partnerów więź.

Jeżeli macie Państwo pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.