Terapia dla par Warszawa

 

Terapia par dla tych, którzy poszukują pomocy w Warszawie. Spotykamy się  głównie na Mokotowie, w Ośrodku Cogito, ul. Olesińska 13/1.

Dlaczego warto skorzystać z prowadzonej przez nas terapii dla par?

  • Pracujemy w parze, co wiąże się z równowagą płci i jest niezwykle korzystne przy rozumieniu różnic, specyfiki reagowania mężczyzn i kobiet.
  • Doświadczenie z mediacji rodzinnych pozwala nam wesprzeć pary w uniknięciu podstawowych błędów prowadzących do rozpadu związku, silne emocje są dla nas drogowskazami pozwalającymi skierować rozmowę ku konstruktywnym ustaleniom.
  • Pracujemy z emocjami z przeszłości, by nie przeszkadzały w ratowaniu związku dzisiaj.
  • Pomagamy w budowaniu nowych wzorców komunikacji i pozytywnych nawyków wspierających procesy wychodzenia z kryzysu małżeńskiego.

Pracujemy w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), który stawia na skuteczne sposoby przezwyciężania trudności oparte o umiejętności i możliwości obojga partnerów.

W nurcie metod porozumiewania się, komunikacji międzyludzkiej korzystamy minn z Porozumienia bez przemocy (NVC)

Terapia dla par jest skuteczna, gdy klient ma zaufanie do terapeuty. Najprostszym sposobem upewnienia się, czy jesteśmy dla was dobrym psychologiem jest telefon.

Zadzwoń.

Monika Jędrzejewska 607610388

Maciej Panabażys 505586445

Jeśli nie macie pewności, czy w waszym przypadku lepsza jest terapia dla par, czy mediacja rodzinna – umówcie się na spotkanie. Podczas pierwszej sesji zorientujemy się jaka metoda byłaby dla was najlepsza. Dostaniecie także pracę domową, która da wam wyobrażenie na to, czy jest to sposób, który wam pomaga.

Czasem większą gotowość do terapii ma jedna osoba. Krótka rozmowa telefoniczna może pomóc  w zorientowaniu się co można zrobić z tą sytuacją.

Niektóre osoby nie chcą brać udziału w terapii dla par oraz w terapii indywidualnej. Rozwiązaniem może być spotkanie, podczas którego pracujemy nad komunikacją międzyludzką. Jeśli obie osoby mają intencje, żeby się dogadać, przezwyciężyć kryzys związku, nowy sposób reakcji może w tym bardzo pomóc.