Dla mężczyzn

Jakie są objawy kryzysu w związku?

Jak przetrwać kryzys w związku, w małżeństwie?

Jesteś przekonany, że nie potrzebujesz terapii, a żądania partnerki by pójść na terapię uznajesz za objaw słabości. Jeśli ludzie ze sobą rozsądnie rozmawiają i trzymają się logiki – zawsze znajdują porozumienie.

Rozmowy w waszym związku stają się zbyt emocjonalne zmieniając się w kłótnie. Chcesz konkretów ale nic nie udaje się ustalić.

Ciągłe pretensje w związku – jak sobie z nimi poradzić?

Oczekiwania i potrzeby zgłaszane przez partnerkę są tak absurdalne i irracjonalne, że musiałbyś nie być sobą, żeby się do nich dostosować.

Uważasz, że wasz związek jest w porządku, ale partnerka, żona uważa inaczej i chce, żebyście poszli na terapię.

Co można zrobić z brakiem zrozumienia w małżeństwie

Jesteś gotów by w celu ratowania związku skorzystać z pomocy obcych ludzi ale nie uważasz, żeby potrzebna była terapia.

Podjąłeś decyzję o rozstaniu i chcesz, żeby impet reakcji emocjonalnej żony, gdy się o tym dowie został skierowany na konstruktywne ustalenia  co dalej. Jak to zrobić?

Kolejne próby nie przynoszą efektów i kryzys w związku się nasila. Czy ma sens to ratować?

Jakie są objawy wypalenia w związku?

Żona mówi, że ma już dosyć i odchodzi. Jesteś gotów skorzystać z pomocy specjalistów, żeby wytłumaczyli jej, że jeszcze wszystko można naprawić. Czy mediacja jest tu dobrym pomysłem?

Próbowaliście już kilka razy zrobić coś z waszą relacją, ale wciąż wszystko wraca do normy, która daleka jest od normalności. Chcesz żeby coś zmieniło się naprawdę, albo rozważyć opcję rozstania.