Przed spotkaniem

Ważne jest, by mieć minimalne zaufanie do osoby, przed którą się otwieramy. Dlatego zachęcam do kontaktu telefonicznego, jest to bowiem najprostszy sposób, by się o tym przekonać. Podczas krótkiej rozmowy można upewnić się jaki charakter procesu byłby optymalny w sytuacji, w której jesteście.

Przed terapią małżeńską warto zwrócić uwagę na to co utrudnia i wspiera dobry nastrój.

Do coachingu relacji dobrze jest jak najprecyzyjniej nazwać temat z którym chcecie pracować.

Mediacja rodzinna może pomóc osobom, które muszą się dogadać, lub chcą, ale nie potrafią. Ważne jest, by wiedzieć co chcemy osiągnąć i w czym możemy zgodzić się na ustępstwa. Mediator jako osoba nie zaangażowana, znająca dynamikę konfliktu i procedury usprawniające porozumiewanie się, ułatwia wypracowanie konstruktywnych rozwiązań. Należy pamiętać, że w tym procesie każdy jest negocjatorem we własnej sprawie.

Warto wiedzieć, że międzynarodowe standardy mediacji rodzinnych zalecają sesję z dwoma mediatorami różnych płci. Szczególnie ważne jest to w przypadku konfliktów około rozwodowych oraz związanych z rozstaniem.

Gdy konflikt jest bardzo zaogniony możliwe są najpierw spotkania indywidualne, a dopiero potem wspólne. Ułatwia to określenie swoich priorytetów, zbadanie pól, na których możliwe są ustępstwa. Można rozważać różnie opcje w poczuciu, że nie zostaną one wykorzystane przeciw nam.

Więcej szczegółów jak przygotować się do mediacji.

Nie wszyscy mają możliwość skorzystania z mediacji w Warszawie. Nie każdy też jest gotów powierzyć opiekę nad swoim konfliktem mediatorowi rodzinnemu. Jest natomiast wiele osób, które  same  chcą podjąć działania zmierzające do samodzielnego uporania się z problemami, które pojawiły się w ich życiu.

Dla tych, którzy sami są gotowi zmierzyć się z z konfliktami w rodzinie, lub jej rozpadem wpisy, które znajdą na mojej stronie mogą okazać się nader przydatne.

Każdy, kto pracuje z osobami w konflikcie  w pewnym momencie zaczyna rozumieć wagę profilaktyki,  edukacji w kwestii narzędzi rozwiązywania problemów relacyjnych , zarządzania emocjami oraz uzyskiwania świadomości własnych potrzeb i celów.

Jeśli nie znaleźliście odpowiedzi na pytania, lub macie własne przemyślenia warto zamieścić komentarz. W ten sposób powiększa się ilość tematów, które mogą pomóc komuś wydostać się z trudnej sytuacji, lub przezwyciężyć problemy rodzinne.

5 thoughts on “Przed spotkaniem

  1. Monika Jędrzejewska says:

    Warunkiem wstępnym umówienia spotkania jest kontakt telefoniczny ze strony wszystkich uczestników mediacji w celu osobistego potwierdzenia gotowości do mediacji. Wtedy też możemy dopasować temin sesji do Państwa preferencji i naszych możliwości.

  2. Maciej Panabazys says:

    Spotkania odbywają się na Mokotowie lub w Centrum. Uzależnione jest to od dostępności sali i godzin w jakich możemy się umówić. Łatwiej jest o terminy przedpołudniowe. Najchętniej umawiamy się z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale jeśli sytuacja tego wymaga, kalendarze to umożliwiają, a sala jest dostępna, możliwe jest to nawet z dnia na dzień.

  3. sobański says:

    gdzie w warszawie są te mediacje i jak długo sie czeka na wizytę jaki koszt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *