Przed spotkaniem

Ważne jest, by mieć minimalne zaufanie do osoby, przed którą się otwieramy. Dlatego zachęcam do kontaktu telefonicznego, jest to bowiem najprostszy sposób, by się o tym przekonać. Podczas krótkiej rozmowy można upewnić się jaki charakter procesu byłby optymalny w sytuacji, w której jesteście.

Mediacja rodzinna może pomóc osobom, które muszą się dogadać, lub chcą, ale nie potrafią. Ważne jest, by wiedzieć co chcemy osiągnąć i w czym możemy zgodzić się na ustępstwa. Mediator jako osoba nie zaangażowana, znająca dynamikę konfliktu i procedury usprawniające porozumiewanie się, ułatwia wypracowanie konstruktywnych rozwiązań. Należy pamiętać, że w tym procesie każdy jest negocjatorem we własnej sprawie.

Warto wiedzieć, że międzynarodowe standardy mediacji rodzinnych zalecają sesję z dwoma mediatorami różnych płci. Szczególnie ważne jest to w przypadku konfliktów około rozwodowych oraz związanych z rozstaniem.

Gdy konflikt jest bardzo zaogniony możliwe są najpierw spotkania indywidualne, a dopiero potem wspólne. Ułatwia to określenie swoich priorytetów, zbadanie pól, na których możliwe są ustępstwa. Można rozważać różnie opcje w poczuciu, że nie zostaną one wykorzystane przeciw nam.

Więcej szczegółów jak przygotować się do mediacji.

Nie wszyscy mają możliwość skorzystania z mediacji w Warszawie i takim osobom proponujemy spotkania on line, które dobrze sprawdziły się w czasie lockdownu. Jeśli konflikty w twoim związku, rodzinie nie zniszczyły sympatii i zaufania do siebie –  warto rozmawiać w mniejszym gronie. Jeśli emocje nie pozwalają na wypracowanie porozumienia. Jeśli emocje nie pozwalają na wypracowanie porozumienia, możecie rozważyć powierzenie moderacji spotkania  mediatorowi rodzinnemu.

Dla tych, którzy są gotowi zmierzyć się z z konfliktami w rodzinie, lub jej rozpadem proponuję  także sesje online. Sprawdzone w czasie kwarantanny.

Przed terapią małżeńską warto zwrócić uwagę na to co utrudnia i wspiera dobry nastrój.

Do coachingu relacji dobrze jest jak najprecyzyjniej nazwać temat z którym chcecie pracować.

6 thoughts on “Przed spotkaniem”

  1. Warunkiem wstępnym umówienia spotkania jest kontakt telefoniczny ze strony wszystkich uczestników mediacji w celu osobistego potwierdzenia gotowości do mediacji. Wtedy też możemy dopasować temin sesji do Państwa preferencji i naszych możliwości.

  2. Maciej Panabazys

    Spotkania odbywają się w Warszawie, na Mokotowie, w Centrum lub on line. Łatwiej jest o terminy przedpołudniowe. Najchętniej umawiamy się z kilkudniowym wyprzedzeniem, ale jeśli sytuacja tego wymaga, kalendarze to umożliwiają, a sala jest dostępna, możliwe jest to nawet z dnia na dzień.

  3. gdzie w warszawie są te mediacje i jak długo sie czeka na wizytę jaki koszt

  4. Dzien Dobry!

    Mam pytanie: jestem po wyroku i mam zakaz kontaktowania sie z zona jednak chcialbym dokonac mediacji kto wydaje zezwolenie na mediacje w celu naprawienia zwiazku i rodziny?

    Pozdrawaim Krzysztof

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *