W czym może pomóc coaching relacji?

Coaching relacji jest procesem wspierającym osiąganie celów i świetnie spełnia swoją rolę gdy wiemy, że przed nami stoi wyzwanie relacyjne i chcemy przejść przez nie w jak najlepszym stylu. O ile terapia spieszy z pomocą, gdy problem już jest np żona zarzuca mężowi zbyt małe zaangażowanie i wsparcie po narodzinach dziecka, o tyle coaching małżeński pozwala wypracować podejścia i schematy działania zanim jeszcze dziecko się narodzi.

W ten sposób nie tylko ograniczamy ilość negatywnych reakcji,ale także uczymy się przygotowania do zmiany, która wiadomo że nadejdzie.

Zbyt silne emocje utrudniają poszukiwanie konstruktywnych rozwiązań i przekierowują rozmowę na wzajemne oskarżenia. Dlatego też im wcześniej zajmiemy się tematami budzącymi kontrowersje, tym bardziej nasz związek będzie harmonijny.

Coaching małżeński koncentruje się na związku. Coaching relacji obejmuje szerszy obszar który dotyczy zarówno relacji rodzinnych, przyjacielskich jak i tych formalnych, związanych z pracą czy relacjami biznesowymi.

Gdy napięcie wiąże się z relacjami ze wspólnikami lub strategicznym klientem coaching relacji niesie wsparcie, które trudno jest przecenić.

Kiedy warto rozważyć proces coachingu małżeńskiego/relacji

  • Wiesz co chcesz zmienić, ale nie wiesz jak
  • Wiesz, że zbliża się zmiana, która będzie miała wpływ na ważne dla ciebie relacje i chcesz się do niej dobrze przygotować
  • Spodziewasz się, że współpraca z ważną/ważnymi dla ciebie osobami przyspieszyłaby i ułatwiła przejście przez zmianę
  • Wyczuwasz w ważnej dla siebie relacji chaos i brak/niejasność celów, uważasz że konkretne ustalenia wpłynęłyby na dobre
  • Natykasz się na kłopoty relacyjne, które są niespecyficzne, trudne do jednoznacznego określenia a w sposób istotny wpływają na nastrój, atmosferę. Jesteś/jesteście gotowi się z nimi zmierzyć.

Coaching relacji może dotyczyć małżeństw, związków romantycznych na początku wspólnej drogi, systemu rodzinnego np kontaktów z rodzeństwem, rodzicami i teściami. Dobrze sprawdza się też w niewielkich spółkach, w których trudno oddzielić jest relację prywatna od zawodowej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *